Apartamenty dwupoziomowe – namiastka domu

Nowe trendy architektoniczne przynoszą coraz to ciekawsze rozwiązania. Jak znaleźć harmonię i spokój we własnym domu? Jak połączyć życie prywatne i zawodowe pod jednym dachem? Jak w jednym mieszkaniu wydzielić strefę relaksu i odpoczynku z dala od codziennych obowiązków? Lub też jak znaleźć swój intymny kącik z dala od oczu naszych sąsiadów? Jak znaleźć swój własny dom w mieście? Odpowiedzią na te pytania i stojące za nimi potrzeby są apartamenty dwupoziomowe. Coraz ciekawsze aranżacje wnętrz wielopoziomowych mieszkań zachwycają stylem i funkcjonalnością.

aranżacje Apartamenty dwupoziomowe

Źródło: Pinterest

Dlaczego warto mieszkać w dwupoziomowym apartamencie?

Dwie strefy komfortu

Bez względu na to, czy mamy rodzinę, czy pracujemy zdalnie z domu, czy też codziennie odwiedza nas mnóstwo gości, możliwość wyraźnego podziału mieszkania ze względu na jego funkcjonalność, daje nam poczucie wygody i komfortu. W ten sposób możemy nie tylko uprościć, ale również uporządkować otaczającą nas przestrzeń, a przez to i nasze życie. Apartamenty dwupoziomowe mogą być podzielone ze względu na swoje przeznaczenie i funkcję, jaką pełni dana część mieszkania. Najbardziej popularny jest podział na 2 strefy:

aranżacje Apartamenty dwupoziomowe

Źródło: Pinterest

Ogólnodostępną, dzienną, w której skład może wchodzić hol, kuchnia i salon dla gości, którzy będą nas odwiedzać. To miejsce na nasz codzienny relaks i spotkania z rodziną i przyjaciółmi.aranżacje Apartamenty dwupoziomowe Źródło: Pinterest

Prywatną, nocną, w której będzie znajdowała się sypialnia i łazienka, do której dostęp mają tylko właściciele. Jest to strefa służąca regeneracji naszych sił przed kolejnym dniem. Miejsce kojarzące się nam z odpoczynkiem, chwilami prywatności i wyciszenia, nasz osobisty azyl.aranżacje Apartamenty dwupoziomowe Źródło: Pinterest

Alternatywna własnego domu

Dwupoziomowe mieszkania są kuszącą propozycją dla osób, które zawsze marzyły o własnym domu. W wielu przypadkach kupno własnego domu w ścisłym centrum miasta jest niemożliwe, ze względu na brak dostępnych, wystarczająco atrakcyjnych ofert lub też bardzo wysokie ceny. Dla osób, które szukają namiastki własnego domu w mieście, wielopoziomowy układ mieszkania sprawdza się idealnie. Jest to szansa na zachowania atutów domu mieszkając w mieście. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które z jednej strony szukają dużych przestrzeni na miarę domu jednorodzinnego, a z drugiej zależy im na znalezieniu ciekawego mieszkania w wielorodzinnej zabudowie. Dodatkowo, eliminuje ryzyko hałaśliwych sąsiadów oraz daje poczucie prywatności, a co za tym idzie większego komfortu mieszkania.

Jedno mieszkanie, wiele możliwości

Do niekwestionowanych zalet apartamentów dwupoziomowych należy duża przestrzeń oraz duże możliwości aranżacji przestronnego wnętrza. Często spotykane są oryginalne belki pod sufitem, industrialne akcenty, minimalistyczne trendy, które w połączeniu z nietypowym rozkładem pomieszczeń, stają się źródłem inspiracji dla architektów.

aranżacje Apartamenty dwupoziomowe

Źródło: Pinterest

Zielone dodatki

Idealnym dopełnieniem dwukondygnacyjnego mieszkania jest mały ogródek (jeżeli jedno z pięter znajduje się na parterze) lub taras na dachu. Dawniej na mieszkanie z własnym ogródkiem lub tarasem na dachu mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Obecnie niemalże standardem dwupoziomowych mieszkań jest dostęp do ogrodu, co sprawia że nasze mieszkanie jest jeszcze bardziej  przytulne, idealne na spędzanie w nim chwil wolnych. Jest to szczególnie cenne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które mają bezpieczną przestrzeń do zabawy i rozwoju. Osoby ceniące sobie spokojny tryb życia na pewno znajdą tutaj swój mały azyl, w którym będą mogły odpocząć i nabrać sił. W przypadku mieszkań na wyższych kondygnacjach mieszkańcy mają do swojej dyspozycji taras na dachu, który nie tylko zapewnia ciekawszy widok, ale gwarantuje wyłączność i prywatność.aranżacje Apartamenty dwupoziomowe

Źródło: Pinterest

Apartamenty dwupoziomowe to alternatywna dla własnego domu w sercu miasta. Różnorodne możliwości zagospodarowanie przestrzeni oraz własny ogród bądź taras pozwalają nam na stworzenie wyjątkowego, wielofunkcyjnego miejsca.