Apartamenty dwupoziomowe – wiele możliwości stylizacji

Przestronne apartamenty dwupoziomowe to prawdziwy raj dla architektów. Mnogość pomysłów, inspiracji i stylów, w jakim mieszkanie może zostać zaaranżowane sprawia, że coraz większa liczba klientów decyduje się na wielokondygnacyjne apartamenty.

Styl skandynawski

Skandynawski styl aranżacyjny wzbudza dziś coraz większe zainteresowanie oraz jest uznawany za oryginalny, nadający wnętrzom fascynujący i niezwykły charakter. Skandynawskie aranżacje wnętrz cechuje minimalizm i prostota rozwiązań. Wnętrza mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim emanują spokojem oraz delikatnością. Aranżacja mieszkania w takim stylu sprawdza się bardzo dobrze w przypadku przestronnych dwupoziomowych apartamentów.

Apartament dwupoziomowy wystrój wnętrza

Źródło: Pinterest

Apartamenty dwupoziomowe wykończone w duchu skandynawskiej estetyki cieszą się popularnością wśród osób, które cenią sobie spokój, ład, porządek oraz mają wysokie standardy estetyczne. W gustownie umeblowanych apartamentach można wykorzystać dużo atrakcyjnych dodatków, należy jednak pamiętać o tym, by nie zagracić wnętrza niepotrzebnymi ozdobnikami. W takich mieszkaniach dobrze sprawdzają się delikatne ramki, łagodne ozdoby świąteczne czy też aromatyczne świeczki. We wnętrzach stylu skandynawskiego dominują naturalne tkaniny takie jak: bawełna, len, wełna. Podobnie jest z kolorystyką apartamentów, które odwołują się do prostego, „naturalnego” stylu życia, biel, odcienie szarości, drewno, zieleń.

Aranżacja Apartament dwupoziomowy

Źródło: Pinterest

Urządzając wielokondygnacyjny apartament w stylu skandynawskim należy pamiętać o odpowiednim doświetleniu pomieszczeń. Firanki i zasłony w oknach są zastępowane roletami. Dzięki temu mamy wrażenie, że wnętrza są jasne, przestronne i pełne naturalnego światła.

Apartament dwupoziomowy sypialnia

Źródło: Pinterest

Styl nowojorski

Nowy Jork uwodzi i zachwyca, nic więc dziwnego, że jego styl aranżacji wnętrz jest ponadczasowy i szykowny. Nieco eklektyczny charakter wnętrz  Nowego Jorku wykorzystuje różnorodność kulturową tego miasta. Baza nowojorskich aranżacji wnętrz jest neutralna i bezpieczna. Paleta podstawowych kolorów to najczęściej szary, beż, biały oraz czerń.

5Apartament dwupoziomowy salon

Źródło: Pinterest

Elementarnymi cechami stylu nowojorskiego są spokojne formy oraz idealne wykończenia. Dzięki temu powstają tu apartamenty z duszą inspirowane stylami art deco, etno, vintage, orientem, klasyką dizajnu, a także motywami stylów ze starego kontynentu zgrabnie połączonymi  ze współczesnymi trendami.

Apartament dwupoziomowy salon

Źródło: Pinterest

Inspiracje, z jakich czerpią architekci, są pomieszane w najróżniejszych konfiguracjach, ale zachowują wyważone proporcje. Dzięki temu nowojorskie wnętrza tworzą harmonijną całość: elegancką i bez przepychu, komfortową i pokazującą upodobania mieszkańców. Nowojorskie aranżacje to nie tylko lofty w Tribece czy też ekskluzywne i luksusowe apartamenty na Upper East Side, ale też małe mieszkanka większości mieszkańców Manhattanu.

Apartament dwupoziomowy salon

Źródło: Pinterest

Styl minimalistyczny

Styl minimalistycznych aranżacji ma swoje źródło między innymi w architekturze japońskiej, gdzie wnętrza są ascetyczne, schludne i uporządkowane. Jest to recepta na aranżację przestrzeni dla osób wyjątkowo zorganizowanych oraz konsekwentnych. Apartamenty dwupoziomowe urządzone w nurcie minimalizmu są bardzo przestronne oraz funkcjonalne.

Apartament dwupoziomowy biuro

Źródło: Pinterest

Wystrój wnętrz zaaranżowanych w stylu minimalistycznym zawiera tylko niezbędne elementy. Jego wyróżnikiem jest przede wszystkim prostota, dlatego też w przestrzeni mieszkalnej przewiduje się jedynie bardzo delikatne ozdoby, które zazwyczaj pełnią jeszcze inne funkcje, np. półki na książki. Każdy element wystroju jest stonowany, przez co wnętrze jest wyciszone i działa na odbiorcę uspokajająco.

Apartament dwupoziomowy inspiracje

Źródło: Pinterest

Apartamenty dwupoziomowe zaaranżowane w całości w minimalistycznym nurcie są zdominowane przez czerń, biel oraz cały wachlarz odcieni szarości, beżu i brązu. Do takich kolorów pasują powierzchnie lśniące, metaliczne, zestawione z matowymi i pochłaniającymi światło. Minimalizm eksponuje także linie i kąty proste. Sprzęty dobierane do wnętrza charakteryzują się geometrycznym i nieskomplikowanym kształtem. W przypadku mebli mogą one sprawiać wrażenie lekkości lub też całkiem przeciwnie, być zdecydowanie przysadzistymi i stabilnie osadzonymi w przestrzeni.

Apartament dwupoziomowy salon

Źródło: Pinterest

Apartamenty dwupoziomowe to źródło wielu pomysłów na wyjątkową aranżację. Wybierając kierunek, w którym chcemy urządzić mieszkanie musimy zastanowić się w jakich przestrzeniach czujemy się najlepiej.