Jak urządzić apartament w stylu minimalistycznym

Podstawowym założeniem minimalistycznych aranżacji wnętrz jest wyeliminowanie wszystkich zbędnych rzeczy oraz zachowanie prostej i surowej formy. Klienci decydujący się na taką aranżację wybierają jednokolorowe, gładkie i surowe powierzchnie. Mieszkania w stylu minimalistycznym mogą wydawać się chłodne oraz pozbawione radości. Właściciele takich mieszkań są jednak innego zdania. Minimalizm jest dla nich nie tylko wystrojem wnętrza, ale również filozofią życia.

Uporządkowanie przestrzeni jaka nas otacza oraz wyeliminowanie zbędnego chaosu pozwala skupić się na tym co ważne, gwarantuje spokój oraz ułatwia utrzymanie porządku. Dla wielu osób, które starają się zwiększyć swoją efektywność zawodową i poukładać swoje życie, minimalistyczna inspiracje pomagają zachować spójność i spokój działania.

Dlaczego mniej znaczy więcej, czyli zalety minimalistycznych rozwiązań

Apartamenty urządzone w stylu minimalistycznym posiadają wiele zalet, niektóre z nich to:

– Harmonia

Przestrzenie urządzone w stylu minimalistycznym działają uspokajająco i kojąco. Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy z naszego otoczenia pomaga nam lepiej koncentrować się na wykonywanych pracach.

– Proste porządki

Sprzątanie pomieszczenia, w którym półki uginaną się od nadmiaru przedmiotów, jest pracochłonne. Ograniczenie wyposażenia mieszkania do minimum pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu i energii.

– Źródło inspiracji

Mieszkania w stylu minimalistycznym zaskakują swoimi funkcjonalnymi rozwiązaniami. Wiele osób bardzo ceni sobie energooszczędne pomysły oraz sprytne rozwiązania na zagospodarowanie przestrzeni.

– Nowoczesność

Prostota jest ponadczasowa, dodatkowo pozwala dobierać dodatki w zależności od potrzeb i aktualnej sytuacji mieszkańców. Ta wielofunkcyjność jest synonimem nowoczesności.

Praca i odpoczynek w minimalistycznym zaciszu

Tak prosta wystrój naszego gabinetu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które bardzo szybko rozpraszają swoją uwagę. W minimalistycznych aranżacjach, każda część domu spełnia ściśle wyznaczoną funkcję.

Źródło: Pinterest

Dbałość o szczegóły w naszym mieszkaniu przynosi znakomity rezultat. Otwarte i przeszklone pomieszczenia są dobrze doświetlone oraz przestronne. W minimalistycznych wnętrzach sypialnia jest strefą relaksu i odpoczynku od codziennego hałasu i przesytu w otaczającym nas świecie.

Źródło: Pinterest

Miejscem odpoczynku jest też strefa dzienna, w której znajduje się wydzielona jadalnia oraz salon.

7b81ec31cb809562fd43ae44ac735c60

Źródło: Pinterest

Zdarzają się również aranżacje, w których jadalnia wraz z salonem stanowią jedną spójną i otwartą przestrzeń.

06e58c52716a3553b672a1593ddffb2b

Źródło: Pinterest

Minimalistyczne inspiracje

Zebraliśmy dla Was kilka minimalistycznych inspiracji, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Przykładem może być ta półka na książki, której nie kupimy w żadnym sklepie. Jak widać inimalistyczne rozwiązania są bardzo proste, ale zarazem niekonwencjonalne.

grid-cell-15847-1453311132-13

Źródło: Pinterest

W minimalistycznych wnętrzach każdy przedmiot ma ściele określoną funkcję oraz położenie.

08f7c2ac8ac85e1df71a979009baaeaa

Źródło: Pinterest

W wielu przypadkach jeden przedmiot może być wielofunkcyjny. W tym przypadku są to schody pełniące zadanie szafy. Takie rozwiązanie pozwala na wielokrotne wykorzystanie jednego przedmiotu, dzięki czemu tworzy dodatkową niezagospodarowaną przestrzeń w naszym mieszkaniu. Dodatkowo, tak nieszablonowe pomysły dają nam możliwość stworzenia własnego indywidualnego wystroju mieszkania, który koresponduje z naszym stylem życia.

06e44ec199516da73f616d4b46aed60a

Źródło: Pinterest