Mieszkanie z ogrodem w centrum miasta

Wolny czas chętnie spędzamy wśród relaksującej zieleni. Dlatego znakomitym miejscem na codzienny wypoczynek jest własny kawałek zieleni. Mały ogród lub taras to rozwiązanie stworzone dla osób mieszkających w mieście, które pragną odpocząć w swoim wymarzonym domu, a ze względu na miejsce pracy nie mają możliwości przeniesienia się na wieś. Dodatkowo w poszukiwaniu spokoju i ciszy wiele osób decyduje się na zakup mieszkania na peryferiach miasta bądź też w tzw. “zielonych dzielnicach”, w których znajduje się wiele parków.

Apartamenty dwupoziomowe

Wiele osób mieszkających w mieście szuka sposobów na zbudowanie własnej zielonej oazy spokoju. Jednym z pomysłów, jak to zrobić, jest zakup dwupoziomowego apartamentu będącego namiastką domu. Coraz popularniejszym i bardzo oryginalnym pomysłem jest ogród dwupoziomowy. Taki układ ogrodu to nie tylko symbol nowoczesności, ale również bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Bez względu na wielkość ogrodu, kompozycja znajdującej się w nim zieleni powinna być urządzona tak, by pasowała do bryły domu i stylu ogrodu oraz jednocześnie spełniała nasze oczekiwania.

ff97999e39994f9e55aa6007caf9669a

Źródło: Pinterest

Ogrody w apartamentach dwupoziomowych mogą spełniać wiele różnorodnych funkcji uzupełniających się nawzajem – relaks, plac zabaw dla dzieci, zdrowy ogródek, miejsce do ćwiczeń.

Mały ogródek na balkonie

Dla osób, które uwielbiają kuchenne rewolucje oraz zdrowe gotowanie, polecamy mały kącik do sadzenia ziół i przypraw, które będzie można wykorzystać w swoich kulinarnych zmaganiach. Mały ogródek pod ręką sprawi, że w każdej chwili będziemy mogli smacznie doprawić nasze dania lub stworzyć aromatyczne drinki z miętą na przyjacielskie przyjęcia w domu.

0360efaf48a35b0e3500b36fc973bd91

Źródło: Pinterest

Aby balkon był prawdziwym miejscem odpoczynku nie może w nim zabraknąć kwiatów. Dzięki nim poczujesz się jak w mini parku, oazie, nawet kiedy mieszkasz w centrum miasta.

Nawet najmniejszy balkon można zamienić w urocze miejsce, gdzie z ochotą będziesz czytać książkę lub pić poranną kawę. Jeśli cenisz sobie minimalizm, to w tym przypadku możesz puścić wodze fantazji i wybrać naturalne dekoracje, które idealnie przyozdobią Twój balkon. W minimalistycznych ogrodach prostą, a zarazem funkcjonalną ozdobą może być ciekawa doniczka.

05c14f13c8e18651e712c71f6da65e6b

Źródło: Pinterest

Zielony taras

Taras jest również miejscem, w którym podczas sezonu letniego spędzamy mnóstwo czasu. Dlatego też warto urządzić go interesująco i funkcjonalnie. W specjalnie zaaranżowanym ogródku na tarasie możesz stworzyć swój własny, mały kącik warzywny, z którego można czerpać wiele korzyści. Tym razem ze względu na większy metraż możemy pokusić się o większą różnorodność naszych upraw, począwszy od przypraw i owoców, a skończywszy na warzywach. Tak ciekawe i różnorodne kompozycje roślinne doskonale służą również za dekorację tarasu.

424db8a6cb5840fb43b893b7cd4bb15d

Źródło: Pinterest

Jeżeli chcemy, by nasz taras wyglądał jak ogród, wystarczy wykorzystać nietypowe podłoże – zamiast drewnianych desek czy ceramicznych płytek wykorzystajmy kamienie. Dzięki temu będzie wyglądał jak żwirowy ogród. Z takim podłożem znakomicie komponują się drewniane meble, kolorystycznie neutralne białe dekoracje oraz poduszki. Na obrzeżach tarasu można ustawić krzewy liściaste i iglaki posadzone w donicach.

6ff4204a95e96c2ef7a32295353f365c

Źródło: Pinterest

Dzięki coraz to atrakcyjniejszym ofertom deweloperów mieszkanie w centrum miasta oraz własny natury jest możliwe. Jest to rozwiązanie dedykowane, dla wszystkich osób, które po ciężkim dniu w pracy pragną odpocząć w zielonym zaciszu własnego domu.