Wola Justowska – Spokój i zieleń

Jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic na mapie Krakowa jest Wola Justowska. To właśnie tam w ostatnich latach powstaje wiele prestiżowych inwestycji. Co skrywa Wola Justowska? Co sprawia, że tak wiele osób wybiera tą dzielnicę miasta?

Bliskość natury

Zwierzyniec, w którym położona jest Wola Justowska, to jedna z najbardziej zielonych krakowskich dzielnic. Znajdują się tutaj największe krakowskie tereny zielone: Las Wolski, Park Decjusza oraz (położone w odległości kilku kilometrów) Błonie. Wola Justowska oraz jej okolice to idealne miejsce na rodzinny piknik, poranny jogging, czy też jogę na łonie natury. Istotnym walorem dzielnicy jest obecność ścieżki rekreacyjno – krajobrazowej, na trasie której znajduje się Kopiec Kościuszki.

Źródło: Jerzy Bereszko

W Woli Justowskiej znajduje się najstarszy park w Krakowie – park Decjusza. Dodatkowo, walory historyczne i artystyczne okolicy dopełnia zabytkowa Willa Decjusza

800px-Willa_Decjusza,_2009

Źródło: Wikipedia

W odrestaurowanym zespole pałacowym mieści się tam restauracja oraz hotel. W parku, w dawnej muszli koncertowej znajduje się galeria autorska Bronisława Chromego. Rzeźby tego artysty obecne są również w parku.

 

 

Źródło: Wikipedia

Gwarancja bezpieczeństwa i spokoju

Zwierzyniec plasuje się w czołówce najbezpieczniejszych rejonów Krakowa – jest jedną z dzielnic, w których najniższy jest wskaźnik osób dotkniętych przestępstwem, w ostatnim roku wynosił 1,0%. Dodatkowo, większość z osiedli jest objęta całodobowym monitoringiem. W dzielnicy wskaźnik natężenia ruchu drogowego jest niski, dzięki czemu mieszkańcy w spokoju mogą delektować się ciszą i spokojem. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Uroki Woli Justowskiej

Niewątpliwym atutem Zwierzyńca jest również jego lokalizacja, która pozwala mieszkańcom szybko dotrzeć do centrum miasta. Wola Justowska położona jest zaledwie 5 km od ścisłego centrum miasta. Jej mieszkańcy nie muszą jej jednak opuszczać w poszukiwaniu atrakcji. Wola skrywa w sobie bowiem wiele ciekawych miejsc, które pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednym z nich jest Willa Decjusza, gdzie w przestronnych piwnicach znajduje się ekskluzywna restauracja.

1

Źródło: Willa Decjusz

Dla miłośników medytacji oraz jogi idealnym miejscem relaksu będzie Ogród Harmonii.

AUG6892-m

Źródło: Ogród Harmonii

W strefie komfortu i relaksu dzielnicy znajduje się również SPA Wola Justowska. Jest to kolejny punkt na mapie dzielnicy, który znajduje się tuż na wyciągnięcie ręki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, na wieczorny masaż możemy się wybrać spacerem. Mieszkańcy zachwalają sobie również to, że nie muszę stać w korkach, ponieważ do interesujących ich miejsc mogą dojść pieszo. Piękna okolica jak najbardziej sprzyja tego typu rozwiązaniom.

Zen_SPA_Japanese_pool

Źródło: Wikipedia

Dla miłośników sztuki miejscem szczególnie atrakcyjnym może okazać się Galeria Sztuki Współczesnej Art Decorum, gdzie udało się zgromadzić dzieła czołowych polskich artystów.

Apartament lub mieszkanie na Woli Justowskiej to wspaniały pomysł dla osób szukających wytchnienia od tętniącego życia miasta. To połączenie komfortu, bezpieczeństwa oraz bliskości natury w zielonym sercu Krakowa