Własny dom lub mieszkanie

Własny dom lub mieszkanie

Chcąc posiadać własny dom lub mieszkanie, możemy je wybudować lub kupić. Budowa zajmuje zazwyczaj dużo czasu i kosztuje sporo nerwów. Dla osób niecierpliwych, lepszym rozwiązaniem będzie niewątpliwie kupno nieruchomości. Przy zakupie będziemy musieli podpisać umowę przedwstępną. W naszym kraju, możemy ją zawrzeć w dwóch postaciach: jako umowę cywilno-prawną lub jako akt notarialny. Zarówno pierwszy i drugi dokument posiada swe wady i zalety, jednak zdecydowanielepszym rozwiązaniem będzie zawarcie umowy u notariusza. Wizyta w kancelarii notarialnej zapewnia nam większe bezpieczeństwo. Poza tym, po podpisaniu umowy przedwstępnej nabywca ma czas na znalezienie korzystnego kredytu mieszkaniowego i sprawdzenie formalności prawnych przyszłego mieszkania. Musimy jednak pamiętać, że akt notarialny jest dosyć drogim rozwiązaniem. Jego koszt bowiem, waha się w przedziale od 1000zł do 2000zł. Umowa cywilno-prawna jest praktycznie za darmo, w sieci znajdują się bowiem jej wzory. Wystarczy pobrać ją z Internetu, wydrukować i wypełnić. Czasami możemy potrzebować do pomocy prawnika czy notariusza, ale warto zapłacić i mieć wszystko bezproblemowo załatwione.

Schronienie, jakie gwarantuje nam nasz dom musi być pewne, byśmy nie czuli żadnego niebezpieczeństwa, które może nam zagrażać z zewnątrz. Wiadomym jest, że często mówi się, że mamy własny dach nad głową. Dom jest najczęściej kojarzony właśnie z dachem, czyli czymś co nas ochrania przed zmiennością pogody oraz wieloma innymi czynnikami bardzo niesprzyjającymi naszej rodzinie. Jednak sama budowa odpowiedniego dachu to tylko połowa sukcesu! Powinniśmy być świadomi tego, że nie jest to rzecz wieczna, i jeśli ma nas chronić przez wiele lat musimy go po prostu konserwować. Sprawa wymaga jednak odpowiedniego podejścia, stałej kontroli.

Zastanówmy się przez chwilę kim w zasadzie jest pośrednik oraz jaka jest jego rola na rynku nieruchomości? Pośrednicy mają swoje sposoby na to, by być dla kupców oraz sprzedających mieszkania czy też nieruchomości bardzo pomocni. Znają się na rynku oraz posiadają wiele kontaktów, między innymi z firmami deweloperskimi, dzięki którym mogą szybko naprowadzić zagubionego klienta na właściwą ścieżkę. Jaki jest atut pośrednika? Przede wszystkim dba o wiele aspektów związanych z całą transakcją, zna się na papierkowej robocie ale przede wszystkim potrafi całą sprawę znacznie przyspieszyć, gdyż ciągle monitoruje rynek i stara się złączyć w pary kupującego i sprzedającego.